להלן עדכון המשך עבודות תכנון ובניה בישוב :

ביום (28.11.21) ערך ראש המועצה המקומית עספיא – בהיג' מנצור סבב פגישות בירושלים הקשור לסוגיית תכנון ובנייה ליישוב.

בפגישות נכחו גם חברי המועצה - מ"מ ראש המועצה – איוב שרוף ויו"ר וועדת תכנון ובנייה – המהנדס באדי מנצור כאשר הצטרפו אליהם בהמשך, מהנדס המועצה – אחמד חסון ונציגים ממחלקת ההנדסה, המומחים – יעקב מאור, מחמוד דראושה וריאד מרזוק. לציין כי, נבצר מנציגי עמותת *"לב עספיא"* להשתתף בפגישות.

פגישה עם - כרמית יוליס (משנה ליועץ המשפטי של הממשלה בנושא תכנון ובנייה)

גברת כרמית החליפה את עו"ד ארז קמיניץ. הפגישה איתה הייתה חיובית והתנהלה ברוח טובה כאשר עלו סוגיות של הקנסות המוטלים על הבתים – סוגיית הוותמ"ל למתחם הדרום מזרחי של היישוב. גברת יוליס הבינה את הסוגיה של הקנסות והיא תפעל על מנת שהנושא לא יגרר למערבולות מיותרות ותאפשר ליישוב להתפתח באופן חוקי. בסוגיית הוותמ"ל היא הביעה את תמיכתה המוחלטת לקידום התכנית.

פגישה עם מנכ"ל משרד הפנים – יאיר הירש

במפגש דנו בסוגיית שטח השיפוט וראש המועצה והמשתתפים הציגו את עמדת היישוב ושהמלצות הוועדה הגאוגרפית לא מיושמות. הודגש שהיישוב שרוי באכזבה עמוקה לנוכח אי ההתקדמות בסוגיה הנ"ל. מנכ"ל משרד הפנים אמור לגבש את עמדתו ולהגיש את המלצתו לשרת הפנים בשבועות הקרובים.

פגישה עם שלומי היזלר – ראש מנהל התכנון

בפגישה השתתפו נציגים מהוועדה המחוזית ומוועדת הוותמ"ל והיא נסובה סביב סוגיית קידום תכנית המתאר על פי המתווה שהמועצה גיבשה לחיזוק האופק הכלכלי ובמגרשים לבנייה באדמות מדינה. בנוסף לכך, דנו בסוגיית התכניות המפורטות כגון הוותמ"ל – שער הכרמל ומתחמים מערביים. הוסכם שבחודש הקרוב כל צד יגבש את עמדותיו על מנת לקדם את הנושאים הנ"ל.

לסיכום: "מפגשים חיוביים ומטרת המועצה המקומית עספיא – לקדם את התכנון והבנייה ביישוב ולאפשר אופק עתידי לתושבי המקום

פגישה עם אילנית שושני – מחזיקת תיק הבינוי במשרד החינוך - בפגישה הועלו מספר סוגיות בנושא מוסדות החינוך אשר אמורים להיבנות בעתיד הקרוב 

השלמת התשתיות ההיקפיות בבית הספר היסודי "אל אשראק" – גברת שושני הקצתה סכום של 2.058 מיליון שקלים בנוסף לעוד 400 אלף שקלים מרשת אורט

בניית בית ספר שש שנתי "אל אשראק" – המועצה פועלת על מנת להפקיע חלק מהאדמה באזור בית הקשיש בכדי לבנות בית ספר נוסף שיענה על הצרכים ויקדם את החינוך ביישוב. מדובר על בית ספר עם 18 כיתות.

הקמת 9 גנים – על מנת לענות על הצרכים של הילדים ולמען רווחתם ונוחיותם, המועצה המקומית עספיא פועלת על מנת להקים 9 גנים נוספים.

 ביום רביעי הקרוב (1.12.2021) תתכנס הוועדה המקצועית של אגף הבנייה על מנת לאשר שדרוג שני - מוסדות החינוך (בית ספר חט"ב אורט ובית ספר יסודי ב' ע"ש פארוק שכידם).

המועצה המקומית עספיא*